►  EHLİYET OKULU Kadıköy'de Ehliyet Kursu,

0216.414 66 66

Eğitim; Kaliteli ve Güler yüzlü yapılır ise başarılı olur

 

DİREKSİYON EĞİTİMİ :

Akan trafikte Direksiyon Eğitimi Ders Programı

1.KONU Araca inmek binmek,Koltuk ve Ayna ayarları,Oturuş ,Direksiyon tutuş ve Bakış tekniği, Donanımların tanıtılması ve açıklanması,Motorun çalıştırılması ve durdurulması.
2.KONU Aracın harekete geçirilmesi ve aracın durdurulması

3.KONU Düz devamlı sürüş,Şerit ve İz takibi
4.KONU Vites büyütme ve Vites küçültme
5.KONU Şerit seçme ve Şerit değiştirme
6.KONU Sağa Sola ve Geri dönüşler
7.KONU Kavşaklarda dönüşler ve Geçişler
8.KONU Eğimli yollarda duruş ve kalkışlar
9.KONU Geri gidiş ve Park manevrası
10.KONU Sınav yeri çalışması

B Otomobil sınıfı Direksiyon Eğitim Yeri:

1.İstanbul Anadolu yakasında Direksiyon sınavının yapıldığı yer olan  toplu taşıma araçlarından metro ile Ünalan durağında inin E5 yolunun karşısına geçerek YENİ SALI PAZARI na ehliyet sınavı için ulaşabilirsiniz. çevresinde eğitimler yapılmaktadır

2. Direksiyon randevunuzdan 10 dak. önce çalışma yerinizde olunuz. Kadıköy'den direksiyon eğitim yerimize ulaşım için E5 üzerindeki Uzun çayır durağından geçen Belediye otobüsü veya minibüsleri önünden geçmektedir.

3. Özel aracı ile gidecekler E5 üzerindeki yeni açılan AVM karşısındaki Yeni salı pazarının önündeki caminin yanındaki parkta buluşulur . Salı ve Cuma günleri Göztepe Özgürlük parkı çevresinde eğitim verilmektedir.

4. 1 Ders saati 45 dakikadır. Dersler 2 şer derslik blok halinde yapılabilir.

 

A2 Motosiklet Direksiyon Eğitim yerimiz :

1. A2 motosiklet eğitimleri Cumartesi ve pazar günleri Uzunçayır durağındaki Yeni Salı Pazarının içinde  yapılır. Kursa geleceğiniz gün isim yazdırmanız gerekmektedir. Buluşma yeri Pazarın içindeki Kadıköy tarafı çıkış kapısı yanındaki cafedir.

2.Direksiyon eğitimleri hiç kullanmayanlar için önce otomatik vitesli yamaha motor ile , sonra vitesli honda CBR 125 motor ile , daha önce kullananlar direk vitesli motorumuz Honda ile eğitim verilmektedir.

E otobüs Direksiyon eğitim yerimiz :

 

1. E otobüs eğitimleri için Sürücü kursumuz tarafından sizlere verilen gün ve saatte B eğitimin olduğu yerde buluşarak yapılır

 

 

B engeli araç Direksiyon eğitimi :

1. Eğitimi otomatik vitesli araç ile yapılır. Ancak kendine özgü özürü olanların tertibatlı araçları ile eğitim almaları gerekmektedir.

EĞİTİM ARAÇLARIMIZ